Tehtud tööd

Ansambel Blacky: kontsert Kosovos

Eesti muusikatäht Blacky andis Mitrovicas Olaf Rye rahutagajate laagris menuka enam kui kahetunnise kontserdi ligi Kosovos missioonil olevatele Eesti üksustele. Kontserti oli kuulama tulnud lisaks sajakonnale eestlasele mõnisada sõdurit NATO Kosovo jõudude Taani, Soome, ja Prantsusmaa üksustest.

Eesti sõdurite sõnul oli Blacky esinemine lihtsalt fantastiline. „Kontsert oli super. Blacky pani sõdurid kaasa elama. Me saime ennast välja elada, mis siis, et olime väsinud, sest meie rühm tuli just metsast mitmepäevaselt operatsioonilt,“ ütles kolm kuud Kosovos BALTSQN-13 autojuhina teeninud kapral Janika Kanarik. „Seda oli meile just praegu vaja. Selline särav külaskäik lõhub rutiini.“ Sõdurileht, 28. mai 2006

Varustus (pillid ja helitehnika) kaasa, kiivrid pähe ja lennukile. Martti on juba kogemustega „sõdur“ ning teab sõjaväeosades korraldatavatest kontsertidest kõike. „Selliste kontsertide puhul on kõige keerulisem just see, et ei oska kunagi arvata, mis kohapeal olemas ja millistes oludes esinemine toimub.“ ütles LAG Muusikaagentuuri militaarkontsertide korraldamise ekspert Martti Mutli mõned aastad hiljem.